Negrelliho viadukt záměr ODS Praha 8

Pražští Piráti dezinformátory aneb oblouky Negrelliho viaduktu

Je už poměrně známou věcí, že se netrápím každým postem na facebooku a nerozebírám každý „hejt“, který se tam objeví.

Nicméně se musím jasně ohradit proti tvrzením na facebookové stránce Piráti – Praha, že by snad osmičková ODS usilovala o parkování v obloucích rekonstruovaného Negrelliho viaduktu. Opak je pravdou.
Kdyby zmíněný pirátský nadšenec šířící tuto zjevnou dezinformaci uměl používat „strýčka googla“, snadno by našel náš nápad již z roku 2012, že v obloucích této proslulé památky mají být obchody a kavárny, nikoliv auta. Z toho jsme nikdy neustoupili ani o milimetr.

Tato inspirace totiž pochází z mé návštěvy švýcarského Curychu, kde sídlí část mé rodiny, která odešla do exilu po sovětské okupaci v roce 1968. Jejich viadukt slouží právě tímto způsobem – a i když se v roce 2012 ještě dávno před rekonstrukcí vyjádřila železniční společnost SŽDC k tomuto podnětu zamítavě, dnes již je takové řešení na dosah. Prostě jsme v roce 2012 vykopli nápad, který má naději dolétnout do brány o deset let později. Ale tak to tak chodí, můžete dělat krátkodobé věci na efekt anebo se snažit o opravdový rozvoj, což je někdy práce jdoucí i přes několik volebních období.

Já, spolu s ODS Praha 8, tento záměr plně podporujeme i nadále. Takže, milí Piráti, příště nejdřív hledat, ověřovat a pak teprve psát. Chápu, že i komunální politika je boj, ale veďme jej pokud možno rytířsky.

Ondřej Gros,
starosta Prahy 8
20. 7. 2021

viadukt v Curychu

Zde jsem před deseti lety našel inspiraci pro svůj nápad

Magazín Osmička 10-2013

Názor ODS Praha 8 tlumočil na setkání se zástupci SŽDC i tehdejší starosta Jíří Janků
časopis Osmička, říjen 2013

Negrelliho viadukt Novinky CZPrazsky denik - Negrelliho viadukt

Share This Post

< ZPĚT