magazín Osmička

Jaký máte názor na dobrovolné plošné očkování proti nemoci covid-19? Podporujete je a necháte se očkovat?

Odpověď je z mé strany jasná, očkovat se zcela jistě nechám, jelikož to vidím jako jedinou cestu, abychom se mohli vrátit k normálnímu životu. Stejně jsem se letos nechal očkovat proti chřipce, i když jsem nebyl nemocný léta a věřím, že mám díky sportu velmi silnou imunitu.

Patřím rozhodně k těm, kteří nechali v raném věku očkovat svou dcerku, jelikož se obávám spíš nebezpečných chorob, než velmi málo pravděpodobných vedlejších účinků. Nic v lidském životě není bez rizika, ale jako to mnohem horší vidím možnou nákazu.

Co se týká očkování proti koronaviru, podstoupím ho ve chvíli, kdy na mne přijde v chao tickém vládním systému řada, a rozhodně nebudu hledat cestičku, jak se k vakcíně dostat dřív. Bohužel, takové případy se již objevily a považuji je za selhání státu.

Velmi ožehavá se ukazuje otázka, zda nebude obyvatelstvo nejen u nás rozkastováno na očkované a neočkované. Proto si nejprve dovolím apelovat na maximální ochotu nechat se vakcinovat, ale je mi naprosto proti srsti, aby byli občané rozděleni do kategorií podle toho, zda si vakcínu aplikovat nechali či ne. Obávám se však, že celosvětově bude něco takového zavedeno pro cestovatele.

Doufám úpěnlivě, že se naše vláda postará, aby vakcinace proběhla co nejrychleji, že zajistí dostatek dávek a materiálu nutného k aplikaci. Úspěšná vakcinační operace nás totiž může konečně vrátit k životu, na jaký jsme byli zvyklí – tedy bez strachu z nákazy, nadechnutí podnikatelů, normálnímu setká- vání lidí, drobným radostem, sportu a nakonec i k debatám na restauračních zahrádkách či v kavárnách. Videokonferencí a sociální izolace už mám opravdu po krk.

Share This Post

< ZPĚT